Sklepy internetowe szyte na miarę

Zakupy on-line w dzisiejszej dobie cyfryzacji to mówiąc potocznie chleb powszedni. Realizacja sklepu internetowego obecnie nie stanowi skomplikowanego, trudnego i długotrwałego procesu, ze względu na dostępność wielu gotowych do użytku platform E-Commerce. Jednak ze względu na dużą konkurencję w tej dziedzinie, przed realizacją takiego projektu, należy sobie zadać kilka ważnych pytań, które znacznie mogą Państwa przybliżyć do sukcesu związanego z uruchomieniem własnej platformy E-Commerce.

1. Warunki sukcesu sklepu internetowego

Przedewszystkim należy zdefiniować grupę docelową odbiorców, do której chcemy trafić z określoną ofertą. W naszej ocenie to jedno z najważniejszych pytań, na które należy znaleźć odpowiedź przed realizacją sklepu internetowego. Podstawą sukcesu w handlu internetowym, jest zdefiniowanie potrzeb naszych potencjalnych klientów, oraz dobór narzędzi do osiągnięcia określonego celu. Stąd potrzeba świadomego i przemyślanego wykorzystania wszystkich dostępnych możliwości, których jest na prawdę dużo.

Dla większości użytkowników sklepów internetowych największą ich zaletą są atrakcyjne ceny, jednak cena to nie wszystko. Ważnym aspektem dla wszystkich użytkowników jest także poczucie bezpieczeństwa, oraz jakość obsługi klienta. Oprogramowanie użyte do realizacji sklepu internetowego automatyzuje sporą część procesów związanych z zakupami on-line, jednak należy pamiętać, że równie istotne jest to, jak szybko odpowiadają Państwo na wiadomości e-mail od potencjalnych klientów i to jak łatwo jest się dodzwonić na Państwa numer telefonu.

Należy również pamiętać, że w handlu internetowym kluczową rolę pełnią zdjęcia i opisy produktów, które będą Państwo oferować. Potencjalny klient nie ma fizycznej możliwości dotknięcia produktu, więc szczegółowe opisy i zdjęcia produktów są wręcz wymagane aby osiągnąć sukces w tej dziedzinie. Istotna jest także jakość zdjęć i ujęcia produktów, oraz podanie w opisach ich wymiarów, kolorów, kształtów. Dzięki temu klienci będą bardziej skłonni aby dokonać zakupu właśnie u Was.

Własny sklep internetowy to narzędzie, które na pewno daje możliwość dotarcia do praktycznie nieograniczonego grona odbiorców, jednak jak każde narzędzie musi zostać odpowiednio użyte. W trakcie realizacji sklepu internetowego należy pamiętać o tym, że proces związany z zakupami powinien być maksymalnie prosty i szybki, pozbawiony żmudnego i długotrwałego wypełniania formularzy przez użytkowników końcowych - czyli waszych potencjalnych klientów.

2. Jak sprostać tym wymaganiom?

W tym miejscu pojawiamy się My. Kompleksowo doradzamy przy realizacjach sklepów internetowych i w przyjazny sposób przeprowadzimy Cię przez proces realizacji od A do Z, dzieląc się z Tobą naszymi doświadczeniami. Analizujemy Państwa potrzeby, i potrzeby waszych potencjalnych klientów, tak aby znaleźć najlepszą platformę do realizacji sklepu internetowego.

Działamy w kilku etapach i płaszczyznach, począwszy od zbierania informacji na temat potrzeb, poprzez przygotowanie wstępnego projektu i jego późniejszą realizację. Każdy większy etap dzielimy na kilka mnieszych, tylko po to aby na każdym z nich działać w porozumieniu z naszymi klientami. W trakcie realizacji dokładamy wszelkich starań, aby realizowany sklep internetowy nie tylko był przyjazny dla użytkowników końcowych, ale także dla jego administratorów. Współprcując z nami otrzymujecie nie tylko funkcjonalną platformę, ale także sklep przygotowany do współpracy z wyszukiwarkami internetowymi i narzędziami marketingowymi.

3. Jak korzyści przynosi sklep internetowy?

Tak jak już pisaliśmy wcześniej odpowiednio zaplanowany i przygotowany sklep internetowy daje przedewszystkim możliwość dotarcia do praktycznie nieograniczonego grona potencjalnych klientów w skali światowej. Dodatkowo szybkość założenia sklepu internetowego a także niski wkład własny w przeciwieństwie do tradycyjnego sklepu powoduje, że coraz więcej osób skłania się do wybrania takiego modelu biznesowego. Należy także zwrócić uwagę, że koszty utrzymania takiego typu sklepu są relatywnie niskie w stosunku do ich realnych odpowiedników, a do jego uruchomienia prowadzi w miarę prosta droga.

Jesteśmy głęboko przekonani, że taki typ działalności połączony z racjonalnym wdrożeniem i zarządzaniem jest jedną z najprostszych dróg w kierunku Państwa sukcesu w branży E-Commerce!

Platformy E-Commerce

Mamy doświadczenie z wieloma platformami do prowadzenia sklepów internetowych, które moglibyśmy wdrożyć właśnie u Państwa, poniżej prezentujemy część z nich.